Guide ( poradnik ) – Polish

Zioła i eliksiry

Nie używaj ziół do leczenia, zamiast tego zbieraj je i twórz eliksiry. Puste fiolki są tanie a do tego tworzenie eliksirów to dobre źródło punktów doświadczenia. Łączenie pustych fiolek jak i rozmiar tworzonego eliksiru nie ma wpływu na zdobywane doświadczenie. Jedynie tworzenie esencji – jeden, dwa lub trzy listki – mają wpływ na doświadczenie.

Ulepszanie przedmiotów

Kiedy ulepszasz ekwipunek Rudami lub Tokenami masz podgląd do ulepszonego przedmiotu i jego statystyk po prawej stronie. Miej na uwadze zmieniające się wymagania do użycia przedmiotu. Także dobre źródło doświadczenia.

Łopaty i kilofy

Trzymaj dwie łopaty i dwa kilofy w ekwipunku i po kilka w depozycie. Depozyty są dostępne na kilku mapach co ułatwia dostęp do tych rzeczy. Dobrze też mieć w Depo kilka eliksirów.

Najemnicy

Korzystaj z pomocy najemników. Ich czas służby schodzi tylko poza miastem i można ich wyposażyć w leczące przedmioty.

Umiejętności pasywne

Nie ignoruj Pasywnych umiejętności. Jest tam kilka bardzo użytecznych które umilą rozgrywkę.

Esencje

Kiedy odkrywasz nową mapę dobrze jest zaopatrzyć się w Esencję Bitewną i Defensywną. Pierwsza dodaje 30% do Twoich obrażeń a druga obniża obrażenia otrzymywane o 30%

Skarby w grze

Bądź ciekawy, podróżuj i odkrywaj. Jest wiele ukrytych skarbów w grze. Odkryte skrzynie są oznaczone na Minimapie i można szybko sprawdzić jaki klucz jest wymagany do jakiego zamka.

Nie leć do kopania skarbu/wydobycia rudy kiedy przeciwnicy są w pobliżu. Tej akcji nie można przerwać i jesteśmy podatni na ataki przez kilka sekund.

Odpoczywanie / regeneracja

W wielu miejscach przy ogniskach czy chatach są okrągłe stołki. Można na nich usiąść i szybko zregenerować PZ i PM. Przydatne kiedy mamy mało eliksirów.

Przedmioty od NPC

Po wykonaniu zadania NPC rzuca przedmiot pod nasze nogi więc nie zapomnij go podnieść.

Dodatkowe informacje:

Miej się na baczności gdyż ten świat może okazać się wyzywający jeśli nie jesteśmy gotowi do podjęcia przygody. Idźcie na spokojnie, uczcie się i zdobywajcie umiejętności które pozwolą Wam stawić czoła czyhającemu niebezpieczeństwu.

Zaczynając przygodę z Almorą wskazane jest aby zapoznać się z samouczkiem i poznać podstawy. Jest tu kilka mechanik gry które mogą być nowe dla niektórych graczy.

Miksturka Antidotum jest przydatna aby pozbyć się lub zapobiec statusom ‘Zatruty’ i ‘Podpalony’. Czas trwania Antidotum upływa tylko podczas walki.

Jeśli jesteś na nieodkrytym terenie upewnij się że nie ma w pobliżu potworów jeśli zamierzasz kopać skarb lub wydobywać złoże. Ta akcja nie może być przerwana.

Zbliżając się do gniazd potworów uważaj gdyż może się wykluć z nich masa potworów które Ciebie przytrzymają uniemożliwiając ucieczkę. To samo może się stać gdy nagle otoczy cię grupa potworów. Warto uważać.

Lokacja do zdobywania doświadczenia to ta w której potwory są 2-3 poziomy większe od Ciebie. Jest to oznaczone CZERWONYM ZNAKIEM ⚠️ nad głową potwora i liczbą określającą różnicę w poziomie.

Nie każdy element ekwipunku da się ulepszać. Jeśli to możliwe to wymagane składowe potrzebne do rzemiosła są podane pod opisem przedmiotu.

Czytaj dialogi NPC-ów. Jest tam wiele instrukcji mówiących co należy zrobić i gdzie iść. Upraszcza to życie.

Niektóre lokacje, podziemia przeważnie, nie posiadają mini mapy. To może nieco utrudnić ale na pewno nie uniemożliwi eksplorację. Bądźcie ostrożni i zapamiętujcie lokację.

Najemnicy i kilka przydatnych informacji o nich.

Powinni być traktowani bardziej jako wsparcie a nie główna siła ataku. Nie rzucaj się w szalone starcia bowiem Najemnik może zostać osaczony i zabity nim się spostrzeżesz.

Dbaj o jego zdrowie!!! Możesz go wyposażyć w większość leczących przedmiotów. Te przedmioty można także odebrać kiedy jesteśmy w potrzebie i wtedy Najemnik upuści je tam gdzie stoi.

Kiedy przechodzisz przez już odkryte lokacje to dobrze jest włączyć Najemnika w tryb Defensywny. Naciśnij na Ikonę Najemnika -> Ikona Tarczy. W tym trybie Najemnik sam nie atakuje przeciwników chyba że musi się bronić. Ta opcja bardzo zmniejsza zużycie czasu służby Najemnika.

Wejście do nowej lokacji zresetuje tryb Defensywny do trybu Ofensywnego.

Kiedy siadasz na krzesełku aby się zregenerować, Najemnik postąpi podobnie. Jego PZ też się zregeneruje. Nie można zatrudnić nowego Najemnika kiedy mamy jednego aktualnie na służbie.

Najemnik któremu czas służby dobiegł końca, został zwolniony czy też poległ w boju nie odnowi się nigdzie więc ponowne jego zatrudnienie jest niemożliwe.

Nie masz wpływu na jego ekwipunek. Najemnik ma swój zestaw z którym go zatrudniasz więc może być rozsądne aby wymienić Najemnika na nowego, lepszego. Lepiej wyposażony Najemnik = lepsze wsparcie.

Kiedy czas służby dobiegnie końca bądź masz zamiar go zwolnić zabierzcie od niego wszelkie eliksiry w jakie go wyposażyliście. On ich nie odda sam i znikną razem z nim.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Na wiele pytań znajdziesz odpowiedź w dziale: F.A.Q

ZOBACZ RÓWNIEŻ WIELKI PORADNIK napisany przez LevelWinner.com ( wersja angielska )