FAQ – Polish

Spis treści

1. Fabuła gry.
1.1. Almora Darkosen 2

2. Sterowanie.
2.1. Umiejętności ( aktywne oraz pasywne )
2.2. Postać blokuje się na przeciwniku

3. Ekwipunek – układanie przedmiotów w stosy.
3.1. Esencje ( bitewne oraz defensywne )

4. Rzemiosło – tworzenie przedmiotów.
4.1. Złoża ( rudy żelaza, srebra i złota )
4.2. Niezidentyfikowany przedmiot
4.3. Klasy przedmiotów.
4.4. Pierścienie – nie dodają punktów do parametrów postaci?
4.5. Kilofy i Łopaty

5. Najemnicy.

6. Portale oraz przeprawa łodzią.

7. “Tupek” – maskotka.
7.1. “Leśny klucz”.
7.2. “Klucz Premium”.

8. Śmierć – utrata doświadczenia i złota.
8.1. Ciężko zdobyć doświadczenie?

9. Reklamy w grze ( bez konta Premium ).

10. W roku 2014 wsparłem finansowo twórcę ( w wersji alpha ) czy otrzymam Premium?

11. Czy można wesprzeć twórcę jeszcze bardziej pomimo zakupu Premium?

12. Czy planowany jest Multiplayer?

13. Pomoc.
13.1. Problem ze sprawdzeniem licencji Google:
13.2. Wyskakujący błąd przy otwieraniu aplikacji ( problem z plikiem .ini )
13.3. Zakupione konto Premium przestało działać.
13.4. Postać się zablokowała.
13.5 Problem z Google Cloud Save ( zamyka aplikację )

14. Gdzie mogę zgłosić błąd?

1. Fabuła gry.

TO JEST PEŁNA GRA Z ZAKOŃCZENIEM

Niektórzy gracze zarzucają, że fabuła jest zbyt krótka, ale należy pamiętać, iż Almora Darkosen powstawała 9 lat, nie oznacza to bowiem, że przez 9 lat powstawała tylko fabuła. Gra była pisana od samego początku przez jedną osobę, która musiała stworzyć wszelkie mechaniki gry takie jak grafikę, dźwięki, opisy przedmiotów, opisy potworów,  projekty wszystkich lokacji, bohaterów oraz ich dialogi i na końcu potężny balans gry, który pochłania mnóstwo czasu.

Gra kończy się po około 20-40 godzinach czystej gry ( w zależności od stylu grania ). Natomiast w historii Almory została pozostawiona furtka na dalsze losy wyspy.

Planowana jest druga część gry, Almora Darkosen 2 z nową historią + nawiązanie do poprzedniej historii.

Naprawdę podoba ci się moja gra?
ZOSTAW PROSZĘ DOBRĄ OCENĘ!

Nie ma nic bardziej motywującego do tworzenia gier niż pozytywna i dobra ocena! 🙂

1.1. Almora Darkosen 2

Więcej informacji: https://almoradarkosen.com/almora-darkosen-2

2. Sterowanie.

Sterowanie w Almora Darkosen jest nieco inne niż w pozostałych grach tego typu. Wynika to z możliwości przełączania się między umiejętnościami.

Poruszanie się postacią:

MOŻESZ SIĘ PORUSZAĆ NA DWA SPOSOBY

Możemy poruszać się na dwa sposoby, przesuwając gałkę analoga ( joystick ) w lewym dolnym rogu lub po prostu przesuwając palcem po lewej stronie ekranu.

Walka:

Do walki służą trzy przyciski po prawej stronie na dole. Przycisk oznaczony bronią służy do ataku wręcz, natomiast dwa pozostałe oznaczone 1 i 2 służą do walki umiejętnościami aktywnymi. Przycisk 1 odpowiada za atak umiejętnością przypisaną do jednego z trzech slotów ( dolna, środkowa część ekranu ) po lewej stronie ( pola czerwone ). Natomiast przycisk 2 odpowiada pozostałym trzem slotom na polu niebieskim.

Oczywiście umiejętności muszą być przypisane do danego slotu, co można zrobić w menu umiejętności.

2.1. Umiejętności ( aktywne oraz pasywne )

Almora posiada trzy ścieżki umiejętności aktywnych: ogień, leczenie, trucizna oraz zbiór umiejętności pasywnych.
Każda umiejętność może być odblokowana za pomocą punktów umiejętności, które otrzymuje się po osiągnięciu kolejnego poziomu.

Warto pamiętać, że jeżeli używamy umiejętności np. podpalania, to używając jej przeciwko potworom odpornym na ogień, tylko 50% obrażeń będzie skuteczne. To samo tyczy się trucizny. Również bardzo ważne są umiejętności lecznicze, ponieważ dzięki nim nie musimy nosić zbyt wiele przedmiotów leczących.

Każda aktywna odblokowana umiejętność, aby mogła być używana musi zostać przypisana do jednego z sześciu slotów w szybkim pasku umiejętności ( dolna część ekranu ).

Umiejętności pasywne działają natychmiastowo i nie trzeba ich nigdzie przypisywać – wystarczy odblokować. Umiejętności te są bardzo ważne w grze, nie używanie ich może skutkować poważnymi problemami w dalszej części gry…

Dlaczego nie ma podglądu wszystkich umiejętności?

Takie było założenie od początku projektowania gry. Almora nie posiada wielu umiejętności, zatem odkrywanie ich wszystkich od samego początku gry mogłoby zepsuć całą zabawę. Nie mniej jednak, bez względu na to, którą ścieżkę wybierzemy, w pewnym momencie zaczną się łączyć.

Czy można usunąć odblokowane umiejętność?

Można usunąć tylko umiejętność pasywną, odzyskując 1 punkt umiejętności. Niektóre z pasywnych umiejętności mogą nie być wystarczająco użyteczne w dalszej części gry, stąd możliwość usunięcia ich.

2.2. Postać blokuje się na przeciwniku

To nie jest błąd!

Przeciwnicy specjalnie próbują zablokować gracza, ponieważ w innym przypadku gracz mógłby beztrosko przebiegać przez całą mapę. Szczególnie należy uważać na „roje”, które w momencie zbliżenia wybuchają i powstaje z nich kilku przeciwników.

Almora to poniekąd gra taktyczna, jeżeli przeciwnik jest dużo mocniejszy od naszej postaci, to należy zachować odległość i walczyć umiejętnością dystansową. Dobrym sposobem jest również zwabienie wroga, żeby podchodził pojedynczo, a nie całą grupą.

3. Ekwipunek – układanie przedmiotów w stosy.

W grze można dodawać do stosów następujące przedmioty:
– Ruda żelaza
– Ruda srebra
– Ruda złota
– Miedziany klucz
– Srebrny klucz
– Złoty klucz
– Żeton Almory

aby dodać przedmiot do stosu należy kliknąć na jego ikonę, a następnie na przycisk “+1 do stosu”.

Dlaczego w Almorze nie można dodawać do stosów wszystkich przedmiotów?

Almora Darkosen to gra, która wymaga umiejętności taktycznych. Nie ma na celu zabierania 100 fiolek odnawiających życie i bezmyślnej walki z potworami na zasadzie: uderz, lecz, uderz, lecz. Każda wyprawa w nieznane tereny, to wyzwanie, jesteś zmuszony zabrać sprzęt, który faktycznie będzie Ci potrzebny do walki w danej lokacji. Nie zapominajmy jednak, że gra oferuje umiejętności leczące, dzięki którym nie musimy zabierać ze sobą aż tyle przedmiotów leczenia.

Mały ekwipunek?

Przedmioty, które nie są ulepszone, rzadkie, unikalne bądź legendarne nie są warte zbyt wiele u kupców. Czasami bardziej opłaca się zostawić dany przedmiot na ziemi, niż go niepotrzebnie nosić i zajmować miejsce w inwentarzu. Wszelkie rośliny i zioła warto przetwarzać na stole rzemiosła, ponieważ przetwarzanie przedmiotów również dodaje punkty doświadczenia. W Almorze niepotrzebne zbieractwo jest bardzo nieoptymalne, należy przemyśleć jakie przedmioty nam się rzeczywiście przydadzą.Warto pamiętać o depozytach, znajdują się w każdym mieście oraz w innych lokacjach wyspy, zalecane jest tam przechowywanie przedmiotów, które przydadzą się w dalszej części gry, albo takich, których jeszcze nie możemy użyć.

3.1. Esencje ( bitewne oraz defensywne )

Esencje są bardzo ważne, ponieważ dodają lub redukują punkty obrażeń o 30%. Esencje można nabyć u kupców, znaleźć w skrzyniach lub pozyskać z potworów.

Esencja bitewna: Dodaje +30% do punktów obrażeń gracza

Esencja defensywna: Redukuje 30% otrzymywanych obrażeń

4. Rzemiosło – tworzenie przedmiotów.

Almora oferuje w grze rzemiosło. Rzemiosło dostępne jest dla każdego ( również bez konta Premium ), aby wytworzyć dany przedmiot należy umieścić odpowiednią kombinację przedmiotów na stole rzemieślniczym, a następnie kliknąć na przedmiot, który zostanie z nich wytworzony ( piąty, dolny slot na stole rzemiosła ).

Przedmioty, które mogą być ulepszane/modyfikowane posiadają w swoim opisie ikony przedmiotów, których należy użyć, aby wytworzyć nowy przedmiot.

Na stole rzemiosła również jest dostępny podgląd ( opcjonalnie z kontem Premium ). klikając na przycisk “podgląd z encyklopedii” możemy podejrzeć z jakich odkrytych przez nas przedmiotów możemy wytwarzać inne przedmioty. Jest to tylko poglądowa opcja i nie jest wymagana do wytwarzania przedmiotów.

4.1. Złoża ( rudy żelaza, srebra i złota )

Na wyspie Almora jest możliwość wydobywania złóż. Dostępne są:
– Ruda żelaza
– Ruda srebra
– Ruda złota

Można wykuwać je ze ścian lub głazów za pomocą kilofa. Kilof możemy znaleźć lub po prostu kupić w mieście, zazwyczaj u kowala lub osoby handlującej bronią.

Rudy potrzebne są do modyfikowania i ulepszania przedmiotów. Złoża te są jednorazowe i nie są odnawialne.

Przechowywanie sporej ilości rud w inwentarzu nie jest zalecane, lepiej na bieżąco ulepszać sprzęt, ponieważ na wyspie Almory jest ich bardzo wiele, szczególnie w dalszej części gry.

4.2. Niezidentyfikowany przedmiot

Niezidentyfikowany przedmiot należy zidentyfikować na stole rzemiosła.
Należy umieścić go na stole wraz z dwoma żetonami Almory.
W wytworzonym slocie pojawi się ikona niezidentyfikowanego przedmiotu, należy na nią kliknąć.

Do naszego inwentarza trafi nowy ( zidentyfikowany ) przedmiot.

Jakie przedmioty można uzyskać po identyfikacji?
Przedmioty, które możemy otrzymać to UNIKALNE lub LEGENDARNE o poziomie -2 do +2 w stosunku do naszego poziomu.

PRZYKŁAD: Jeżeli posiadamy poziom 10, to przedmiotem może być unikalny lub legendarny przedmiot o poziomie od 8 do 12.

4.3. Klasy przedmiotów.

Dostępnych jest 5 klas przedmiotów:

 • Zwykły
 • Ulepszony
 • Rzadki
 • Unikalny
 • Legendarny

Zwykłe, ulepszone oraz rzadkie przedmioty możemy pozyskać z potworów i skrzyń, natomiast unikalne oraz legendarne można znaleźć przeszukując wyspę Almory.
Możliwe jest też wytworzenie przedmiotów z wyższą klasą na stole rzemiosła.

4.4. Pierścienie – nie dodają punktów do parametrów postaci?

Dodają, ale należy zrozumieć mechanikę dodawania punktów do statystyk postaci. Jeżeli pierścień dodaje do siły +3, to nie oznacza to, że nasze punkty obrażeń wzrosną, tak jak w przypadku gdy dodajemy punkt poziomu do siły.
W przypadku pierścieni tak się nie dzieje. Pierścień ten dodaje po prostu Siłę +3, potrzebną do noszenia lepszego wyposażenia.

Natomiast w grze występują również inne pierścienie/kamienie, które bezpośrednio dodają punktów obrażeń np.: +3 do krytycznych obrażeń.

Dlaczego tak jest?

Wynika to z balansu gry, jeżeli dodawana siła z pierścieni bezpośrednio przełożyłaby się na punkty obrażeń, to gracz z niskim poziomem byłby zbyt silny. Dlatego tylko przy dodawaniu punktów poziomu do siły wzrastają również punkty obrażeń – czyli adekwatnie do poziomu postaci.

4.5. Kilofy i Łopaty

kilofy i łopaty możemy znaleźć lub po prostu kupić w mieście, zazwyczaj u kowala lub osoby handlującej bronią.


UWAGA
Kilof lub łopata może ulec zniszczeniu, jest to czynnik losowy i wynosi 15% szansy na uszkodzenie.

5. Najemnicy.

W grze dostępni są najemnicy. Występują zazwyczaj w miastach, ale można ich znaleźć również w innych miejscach. Najemnik pełni formę pomocy, zazwyczaj jest silniejszy od naszej postaci i dodatkowo niektórych z nich można szkolić. Należy pamiętać, że najemnik posiada czas służby, po upłynięciu którego odłączy od nas i nie będzie można go z powrotem wynająć. Najemnik również może zginąć w walce.

Jak przekazać leczący przedmiot najemnikowi?

Są na to dwa sposoby:

Pierwszy, to wskazanie przedmiotu leżącego na ziemi. Obok ikony podnoszenia przedmiotu pojawi się awatar najemnika na który należy kliknąć. Najemnik ruszy w stronę przedmiotu i go zabierze ( o ile ma miejsce w ekwipunku ).

Drugi sposób, to bezpośrednie przekazanie przedmiotu. Należy otworzyć inwentarz, kliknąć na ikonę przedmiotu leczącego, a następnie kliknąć awatar najemnika, który pojawi się pod opisem przedmiotu.

Jak przeszkolić najemnika?

W prawym górnym rogu znajduje się panel najemnika, należy kliknąć na jego awatar – rozwinie się menu, a następnie kliknąć logo Almory. W oknie które się pojawi znajduje się przycisk “szkolenie”. Jeżeli takiego przycisku nie ma, to znaczy, że najemnik nie może być szkolony. Uwaga, niektórych najemników można szkolić tylko raz.

Jak zmienić tryb najemnika z ofensywnego na defensywny?

Na początku warto wspomnieć po co jest tryb defensywny, otóż najemnik w trybie defensywnym zostaje w tyle i nie uczestniczy w walce. Nie oznacza to, że najemnik nie może być zaatakowany przez wroga, jeżeli tak się stanie, to będzie się bronił.

W trybie defensywnym najemnikowi nie upływa czas służby, jest to ważne, jeżeli chcemy wykorzystać go w dalszej części gry.

Aby ustawić tryb defensywny, należy w prawym górnym panelu najemnika kliknąć na ikonę broni, zmieni się na ikonę tarczy. Ponowne kliknięcie na ikonę spowoduje przejście najemnika w tryb ofensywny. 

Czy najemnik może się odrodzić lub ponownie do nas dołączyć?

Najemnicy to nie są stałe jednostki w grze, służą tylko do chwilowej pomocy. Tak więc warto mieć na uwadzę ich stan zdrowia oraz czas służby, który im pozostał, bowiem wskrzeszenie lub ponowne przyjęcie do drużyny jest niemożliwe. 

6. Portale oraz przeprawa łodzią.

W Almorze jest możliwość szybkiej podróży na dwa sposoby. Pierwszym z nich są portale w danej lokacji. Aby skorzystać z portalu należy mieć co najmniej dwa odkryte, stanąć na jednym z nich i kliknąć ikonę ( u góry ekranu ) “użyj portalu”, pojawi się mapa z ikonami wszystkich odkrytych portali, należy kliknąć na docelowy, a następnie “użyj”. Nasza postać przeniesie się w to miejsce. Warto zauważyć, że portale umożliwiają podróż tylko w obrębie danej lokacji.

Drugim sposobem, o znacznie szerszym zasięgu są łodzie. Większość lokacji posiada miejsce, gdzie stoi przewoźnik wraz z łodzią. Podróż ta jest odpłatna, ale pozwala na przeniesienie się do zupełnie innej lokacji, o ile ta została wcześniej przez nas odkryta. Jest to dobry sposób na szybki powrót do miasta.

7. “Tupek” – maskotka.

Tupek to nazwa gry od Gear-Studio. Jest to ukryta maskotka gdzieś na wyspie Almory.
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat tego gdzie jest schowana, wejdź na Discord: https://discord.gg/J8cDhzh na kanale #tupek-location znajdziesz zdjęcia z lokalizacji Tupka.

7.1. “Leśny klucz”.

UWAGA SPOILER !

W Almorze ukryte są 3 leśne klucze. Klucze te nie są potrzebne do ukończenia gry, są zupełnie opcjonalne.

Gdzie je znaleźć?
1. Mroczny Las – przy NPC z łodzią, na środku po lewej stronie mapy.
2. Mroczny Las – zakopany w skrzyni w mieście “Theris”, zaraz za chatą po prawej stronie od władcy “Gremir”.
3. Cmentarzysko – ukryty w jednej ze skrzyń po prawej stronie mapy.

7.2. “Klucz Premium”.

Klucz Premium otwiera specjalne skrzynie na wyspie Almora.

Jak zdobyć klucz?
1. Posiadając Konto Premium otrzymujemy dożywotni/wielorazowy klucz – nie musimy posiadać go fizycznie.
2. Możemy znaleźć klucz w ukrytych miejscach na wyspie.

UWAGA: Wszystkie klucze można znaleźć!

8. Śmierć – utrata doświadczenia i złota.

Gra Almora Darkosen to wyzwanie. To nie jest typ gry, gdzie gracz ma bezmyślnie lecieć na hordę potworów i klikać co popadnie. Każda śmierć kosztuje, tym samym dając graczowi odrobinę adrenaliny. Czym byłaby gra z bezkarną śmiercią? Wszystkie potwory z wyższym poziomem posiadają ikonę ostrzegającą o wyższym poziomie od gracza. Należy zwracać na to uwagę i jeżeli nasza postać nie jest wystarczająco silna, to najlepiej unikać takich miejsc i powrócić do walki ze słabszymi przeciwnikami. Można również znaleźć inny sposób na pokonanie rywala, warto pamiętać, że ryzyko nie tylko grozi utratą życia, ale również jest szansą na zdobycie większej ilości punktów doświadczenia, bowiem im większa różnica poziomów pomiędzy graczem, a przeciwnikiem, tym większy otrzymujemy bonus.

Bardzo wielu graczy bagatelizuje ostrzeżenie o wyższym poziomie przeciwnika, a to spory błąd, który może kosztować!

8.1. Ciężko zdobyć doświadczenie?

Stół rzemiosła:
Pamiętaj, że w grze można wytwarzać przedmioty na stole rzemiosła. Każde wytworzenie przedmiotu daje sporo doświadczenia. Najlepiej przetwarzać rośliny i zioła, ponieważ zwalniamy miejsce z inwentarza oraz tworzymy dodatkowe mikstury lecznicze.

Zadania poboczne:
Wykonuj wszystkie zadania poboczne. Można otrzymać bardzo dużo doświadczenia oraz złota, niektórzy dają nawet specjalne przedmioty.

Zabijaj potwory z wyższym poziomem:
Najlepiej walczyć z potworami z większym poziomem od twojego o +2. Im większa różnica poziomu, tym więcej bonusu otrzymasz za zabicie potwora. Oczywiście należy to robić z rozwagą, jeżeli twoja postać jest za słaba, to znaczy że masz niewystarczający ekwipunek i musisz spróbować walki ze słabszym przeciwnikiem.

9. Reklamy w grze ( bez konta Premium ).

Gra NIE jest Pay To Play!

W dzisiejszych czasach najbardziej popularną formą zarabiania w grach przez deweloperów jest stosowanie mikropłatności. Zmuszają nas do kupowania wszelkiego rodzaju diamentów, żetonów i innych rzeczy bez których NIE MOŻEMY NORMALNIE SKOŃCZYĆ GRY. jest to tak zwane “Pay To Win”. W rzeczywistości te gry nie posiadają reklam, ale zabierają nam pieniądze z portfela, ponieważ musimy ulepszyć swoją postać/miasto ( zależy od gry ), aby móc utrzymać jakiś standard. W niektórych grach deweloperzy są tak sfrustrowani, że bez kupowania dodatkowych rzeczy nie jesteśmy w stanie w ogóle skończyć gry.

Almora Darkosen to darmowa gra, gwarantuję, że nie znajdziesz tutaj rzeczy za które będziesz musiał zapłacić, aby normalnie skończyć grę. Jedynie co będziesz musiał, to obejrzeć kilka reklam, które występują poza miastem oraz tylko i wyłącznie przy zmianach lokacji ( nie wcześniej niż co kilkanaście minut ). Nie potrzebujesz ulepszać swojej postaci za prawdziwe pieniądze, nie kupisz żetonów Almory za prawdziwe pieniądze. Jeżeli chcesz grać za darmo, to graj, ale obejrzyj kilka reklam.

Oczywiście masz również możliwość zakupu konta Premium, które gwarantuje Ci zupełny brak reklam oraz dodatkowe ( nie wpływające na rozgrywkę ) bonusy w postaci dodatkowej mini gry ( Gra w kości Almorian ), encyklopedii przedmiotów, potworów oraz rzemiosła.

Moim skromnym zdaniem jest to w zupełności fair wobec gracza. Nikogo do niczego nie zmuszam… Grze poświęciłem 9 lat swojego życia, czy powinienem oddać ją zupełnie za darmo? Bez Premium, bez reklam?

P.S. Wszystkim kupującym konta Premium oraz tym, którzy męczą się z reklamami serdecznie dziękuję! Dzięki Wam jest możliwość stworzenia Almora Darkosen 2. 

Dziękuję!

10. W roku 2014 wsparłem finansowo twórcę ( w wersji alpha ) czy otrzymam Premium?

Oczywiście! Napisz maila do dewelopera podając adres email z Google ( z którego dokonany został zakup ), a otrzymasz kod promocyjny na Konto Premium.

11. Czy można wesprzeć twórcę jeszcze bardziej pomimo zakupu Premium?

Oczywiście! Zapraszam na stronę:
https://almoradarkosen.com/donations/

12. Czy planowany jest Multiplayer?

Multiplayer w Almorze jest moim drugim marzeniem! Nie mniej jednak jest to bardzo skomplikowana sprawa. Stworzenie silnika sieciowego oraz zabezpieczenie wszystkich elementów przed hakerstwem, to jest mnóstwo pracy i testów. Jestem przekonany, że spełnie to marzenie i Almora doczeka się trybu wieloosobowego, ale myślę, że będzie to dopiero w Almora Darkosen 2.

W aktualnej wersji bardzo bym chciał dodać chociaż areny PVP oraz Tawernę online. Cały czas pracuję nad aktualizacjami i mam taki temat na liście zadań!

13. Pomoc.

13.1. Problem ze sprawdzeniem licencji Google:

Jeżeli podczas uruchamiania oraz w trakcie gry wyskakuje monit, że należy zweryfikować licencję Google, to znaczy, że gra nie połączyła się na początku z serwerami Google, albo że została ściągnięta z nieautoryzowanego źródła.

Co należy zrobić?

 1. Ściągnij grę ze sklepu Google Play.
 2. Miej włączony internet.
 3. Uruchom grę i odczekaj kilka sekund.
 4. Możesz wyłączyć internet ( jeżeli chcesz )

Licencja Google jest sprawdzana tylko raz, podczas instalacji i uruchamiania gry. Niestety są to pewne zabezpieczenia Google, których nie można wyłączyć.

13.2. Wyskakujący błąd przy otwieraniu aplikacji ( problem z plikiem .ini )

Jeżeli taki błąd występuje, to znaczy, że zapis gry uległ uszkodzeniu. Aplikacja została zamknięta w trakcie zapisywania, albo urządzenie zostało rozładowane podczas zapisu stanu gry.

Jeżeli zainstalowano wersję MOD z innego źródła niż Google, to na 100% jest to przyczyną zepsucia pliku. Niestety wersje MOD mają modyfikowane pliki gry i są uszkadzane…

Niestety w tej sytuacji nic nie można zrobić, pozostaje tylko reinstalacja gry.

13.3. Zakupione konto Premium przestało działać.

Spokojnie! Konto Premium nie może tak po prostu zniknąć, jest przypisane do konta Google i może być aktywowane na każdym innym urządzeniu, pod warunkiem, że zalogujesz się na konto Google, z którego zostało zakupione Premium.

Co zrobić?

Gra co jakiś czas weryfikuje na serwerach Google, czy zostało zakupione Premium – jest to zabezpieczenie przed piractwem. 

 1. Wyjdź z gry.
 2. włącz internet, upewnij się że posiadasz zasięg do odbierania pakietów danych.
 3. Uruchom grę. Konto Premium powinno być aktywne.

13.4. Postać się zablokowała.

Jeżeli zdarzyło się, że Twoja postać nie może się ruszyć, to proszę zgłoś to deweloperowi wysyłając zdjęcie z lokacji w której postać się zacięła. Generalnie nie powinno być już takich problemów ( są na bieżąco poprawiane ), ale może się jeszcze zdarzyć.

W tej sytuacji należy kliknąć na ikonę menu ( znak zapytania w prawym górnym rogu ), a następnie w menu po lewej stronie na górze kliknąć dwa razy okrągłą ikonę czaszki.
Postać zostanie uśmiercona, ale odrodzi się odblokowana w okolicach miasta.

13.5. Problem z Google Cloud Save ( zamyka aplikację )

Google zmieniło sposób zapisu danych, dlatego zapisy gry z wersji niższej niż 1.1.31 posiadają pewien błąd, który można w prosty sposób pominąć. Natomiast nowe zapisy będą wczytywały się prawidłowo.

Co należy zrobić:
1. Kliknij przycisk “Zobacz zapis w Google Cloud”
2. NIE KLIKAJ zielonego przycisku “WYBIERZ”, zamiast tego kliknij w rogu przycisk “COFNIJ”
3. Odczekaj 5 sekund – pojawi się napis “Wczytaj grę z Google Cloud”
4. Gotowe! Jeżeli zapiszesz grę w Google Cloud, to ten błąd już się nie pojawi 🙂

14. Gdzie mogę zgłosić błąd?

Wszelkie błędy najlepiej zgłaszać na kanale Discord: https://discord.gg/J8cDhzh

Możliwe jest też zgłaszania za pośrednictwem maila lub na oficjalnej stornie Facebooka:
https://www.facebook.com/almoradarkosen